Thermo King AxlePower już pracuje w Holandii

C

20-01-2023

W Holandii trafiły do eksploatacji trzy nowe naczepy chłodnicze wyposażone z systemem odzyskiwania energii Advancer AxlePower.

Naczepy należą do floty Grupy TIP i są wykorzystywane przez firmy Herbert SAS, Tielbeke Transport BV i Wezenberg Transport BV do dostaw do sieci supermarketów Albert Heijn. To efekt współpracy Thermo Kinga, BPW oraz Grupy TIP.

Naczepy obsługujące Albert Heijn wyposażone są w agregaty Advancer A-500 Whisper-Pro z certyfikatem PIEK oraz osie BPW ePower, tworzące razem systemem odzyskiwania energii Advancer AxlePower. Oś zapewnia energię niezbędną do pracy agregatu, gromadzoną podczas toczenia się lub hamowania pojazdu w akumulatorze wysokonapięciowym. Akumulator, ładowany podczas jazdy, umożliwia też autonomiczne zasilanie agregatu, gdy naczepa stoi. Inteligentne zarządzanie energią kontroluje włączanie i wyłączanie generatora, minimalizuje opór przenoszony na ciągnik, a ponadto w czasie rzeczywistym informuje kierowcę i menedżera floty o stanie naładowania akumulatora, co umożliwia planowanie postojów na ładowanie.

Advancer AxlePower jest rozwiązaniem sprzyjającym ochronie środowiska oraz umożliwiającym jazdę w strefach ultraniskiej emisji (ULEZ) i wszędzie tam, gdzie obowiązują ograniczenia emisji spalin i hałasu.

PROMOCJA

PROMOCJA

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
Truck & Van 03/2021
TSL Biznes 03/2021
C