Kässbohrer prezentuje 32-metrowy zestaw

C

19-01-2023

Kässbohrer kontynuuje rozwój zestawów typu EuroCombi. Wraz z firmą Ewals zaprezentował taki pojazd w Holandii.

Kässbohrer pracuje już nad kolejną generacją wydłużonych zestawów, podnoszących wydajność transportu z korzyścią dla redukcji kosztów i ochrony środowiska. Już dziś poza zestawami o długości 32 m, oferuje naczepę kurtynową o długości 14,98 m. Natomiast w ramach prac rozwojowych firma zaprojektowała również 32-metrowy zestaw objętościowy Super Eco Combi (SEC). Partnerem w projekcie jest Ewals, współpracujący z Kässbohrerem od dawna.

Zestaw SEC został zaprezentowany holenderskim urzędnikom odpowiedzialnym za transport i infrastrukturę. 32-metrowy pojazd jest złożony z dwóch naczep kurtynowych K.SCS M połączonych wózkiem dolly i przystosowanych do transportu koleją. Możliwość tzw. dynamicznej zmiany rozstawu osi poprzez zmniejszenie nacisku na ostatnią oś naczepy polepsza zwrotność zestawu.

Solidne podwozie naczep wykonano ze stali S460 MC. Konstrukcja umożliwia bezpieczne przenoszenie naczep i umieszczanie ich na wagonach kolejowych. Zastosowanie łabędziej szyi o wysokości 90 mm w ramie pozwoliło naczepie K.SCS M Mega osiągnąć wysokość wewnętrzną 2950 mm, co zwiększa jej wydajność.

PROMOCJA

PROMOCJA

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
Truck & Van 03/2021
TSL Biznes 03/2021
C