Don Trucking ambasadorem Iveco

C

19-01-2023

Iveco Poland przedstawia pierwszą polską odsłonę nowego cyklu „Ambasador Iveco”. Jako pierwsza została ambasadorem firma Don Trucking Sp. z o.o.

Iveco rozpoczyna w Polsce program „Ambasador Iveco”, udzielając głosu klientom, partnerom biznesowym i entuzjastom, którzy podzielają wartości marki i doceniają jej osiągnięcia. Szczególna uwaga programu zwrócona jest na kluczowe obszary związane ze zrównoważonym transportem.

W premierowym odcinku cyklu Iveco przedstawia firmę Don Trucking Sp. z o.o., która już w 2018 roku, jako pierwsza w Polsce zainwestowała we flotę pojazdów zasilanych skroplonym gazem ziemnym LNG i kontynuuje rozwój niskoemisyjnej floty.

– Wśród 150 pojazdów na naszej flocie, 60 to pojazdy Iveco napędzane LNG: mamy 20 Stralisów i 40 S-Wayów. Pojazdy te dają nam bardzo dobre TCO (eng. Total Cost of Ownership), sporo dobrej mocy napędowej dla naszego biznesu. Dzisiaj, ze względu na ceny paliwa, ten rodzaj napędu może być wyzwaniem, lecz to kwestia do rozwiązania z naszymi klientami – powiedział Don de Jong, właściciel i założyciel Don Trucking. – Iveco, podobnie jak my, sporo inwestuje w zrównoważony rozwój i tym samym czysty transport. A to pasuje idealnie do naszej działalności. Naszym celem jest neutralność węglowa firmy już w roku 2025 i pojazdy Iveco są ważnym elementem w jego realizacji.

PROMOCJA

PROMOCJA

Partnerstwo Iveco z firmą Don Trucking wykracza poza obszar sprzedaży i obsługi serwisowej floty pojazdów Iveco. W 2021 roku Iveco Poland podpisało umowę z Ecobal, siostrzaną inicjatywą bydgoskiej firmy, zajmującą się ochroną i powiększaniem powierzchni lasów w Europie. Na mocy tej umowy Iveco dzierżawi 5 ha lasu pod Radzanowem koło Mławy. To tam, na działce o powierzchni 1 ha w kwietniu tego roku pracownicy Iveco Poland, wraz z Ecobal posadzili 5000 drzew.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
Truck & Van 03/2021
TSL Biznes 03/2021
C