Najnowsze wydania

testowa góra

Partnerzy

 

Miesięczniki TSL Biznes i Truck & Van współpracują z licznymi organizatorami szkoleń, portalami branżowymi oraz innymi organizacjami i firmami, działającymi w branży logistycznej i transportowej. Przedstawiamy alfabetyczną listę naszych partnerów. Zapraszamy do współpracy:  redakcja@tsl-biznes.pl


 

clicktrasClicktrans.pl
www.clicktrans.pl

Clicktrans.pl to pierwszy w Polsce internetowy serwis aukcyjny dotyczący usług transportowych. Umożliwia znalezienie korzystnych możliwości transportu w niezwykle szybki i łatwy sposób. Na Clicktrans.pl Przewoźnicy znajdują nowych Klientów, a Zleceniodawcy uzyskują najkorzystniejsze ceny dzięki formie ?aukcji w dół?. Powodem powstania Clicktrans.pl była również chęć optymalizacji transportu drogowego w Polsce. Nasz serwis pomaga zredukować liczbę pustych przebiegów i dzięki temu zmniejszyć zużycie energii oraz emisję zanieczyszczeń do atmosfery.

 


eimporte-import.pl
www.e-import.pl

Serwis e-import.pl to najlepszy przewodnik po branży i pełne kompendium wiedzy z takich zakresów jak transport, handel międzynarodowy czy cło. Tylko u nas znajdziesz poradniki krok po kroku, dotyczące poszczególnych kierunków, jak import z Chin, import z Anglii, import z Turcji czy import z USA. Tylko z nami wybierzesz się na wirtualną wycieczkę handlową i tylko dzięki naszym wpisom, omawiającym szczegółowo procedury import-eksport, przepisy cargo, zagadnienia związane z podatkami czy odprawą celną - zyskasz realną szansę na podbicie najtrudniejszych nawet rynków. Polecamy częstą lekturę naszych wpisów i życzymy udanych zakupów w naszym sklepie AliExpress!


 

etransport_logo_200pxetransport.pl
www.etransport.pl

 
etransport.pl to źródło wiedzy branży TSL i sposób na spędzenie czasu w miłym towarzystwie. Znajdziesz tu informacje prasowe, bieżące zakazy ruchu na drogach Europy, mapę dobrych parkingów na których warto odpocząć, forum dyskusyjne - najobszerniejsza kopalnia wiedzy o branży, a także największą bazę ofert pracy dla kierowców, spedytorów i przewoźników, a nawet ciekawe przepisy na potrawy które da radę przygotować na parkingu - kuchniakierowcy.pl.
 
Poprzez konto w etransport.pl poznasz ciekawych ludzi, wymienisz fotografie i porozmawiasz na czacie, podzielisz się filmami, czy zabawnymi fotkami w dziale humoru.
 

 
ftForumtransportu.pl
www.forumtransportu.pl

Forumtransportu.pl to portal poświęcony branży TSL - portal o branży i dla branży. Tutaj każdy zainteresowany znajdzie najświeższe rzetelne wiadomości oraz oferty pracy, giełdę sprzętu czy aktualne kalendarium wydarzeń. Ponadto użytkownik portalu może wymienić swoje doświadczenia i poglądy na forum oraz zagłębić się w lekturze wywiadu tygodnia. Kierowcy mają okazję dowiedzieć się również, gdzie dobrze zjeść. Mogą też m.in. obejrzeć galerię zdjęć i galerię video.

W ten sposób podróż po polskich drogach z Forumtransportu.pl staje się prostsza.

 

 


 

logowyzszaMiędzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu
www.mwsl.eu

 

 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu istnieje już od 12 lat,  kształcąc wysokiej klasy specjalistów - magistrów, inżynierów, licencjatów. W ofercie edukacyjnej Uczelnia posiada cztery kierunki kształcenia: logistyka, budownictwo, gospodarka przestrzenna oraz zarządzanie.

 
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu to jedyna niepubliczna uczelnia wyższa w Polsce oferująca studia II stopnia na kierunku Logistyka. Absolwenci MWSLiT dzięki akredytacji międzynarodowej organizacji zrzeszającej profesjonalistów z branży TSL, CILT(UK) - The Chartres Institute of Logistics and Transport - otrzymują prestiżowy i ceniony na całym świecie certyfikat. O wysokich standardach nauczania w MWSLiT świadczy certyfikat ISO 9001:2008, który uczelnia jako jedyna na Dolnym Śląsku, otrzymała w 2010roku. 
 

 

Pracujwlogistyce.pl pracuj-w-logistyce
www.pracujwlogistyce.pl

 

Portal Pracujwlogistyce.pl to nie tylko miejsce do zamieszczania i wyszukiwania ogłoszeń o wolnych miejscach pracy, ale przede wszystkim narzędzie rozwoju kadr i zasobów ludzkich w obszarze branży TSL. Ułatwia kontakt pomiędzy pracodawcą a poszukującymi pracy w logistyce począwszy od stażu i praktyk. Aktywizuje środowisko TSL do dyskusji o obecnych problemach dotyczących zarządzania kadrami. Dostarcza bieżącej informacji dotyczącej polityki personalnej, wydarzeń i rozwoju rynku pracy w logistyce oraz promuje dobre pomysły i wspiera programy rozwoju kariery i miejsc pracy.

Twórcy liczą, że portal stanie się platformą wymiany informacji dla osób pracujących w działach HR i przyczyni się do rozwoju rynku pracy w szeroko pojętej logistyce! Pracujwlogistyce.pl jest organizatorem licznych debat poświęconych problemom rynku pracy, których relacje zamieszczamy również na łamach TSL Biznes.

 


rkMiesięcznik "Rynek Kolejowy"

Najpopularniejszy magazyn poruszający tematy związane z transportem szynowym (kolej, tramwaj, metro) w Polsce, ukazujący się od 2002 r. Miesięcznik ma profil biznesowy. Przeważają w nim wiadomości o charakterze rynkowym, ukazującym branżę przewoźników kolejowych, wykonawców inwestycji czy producentów na rzecz kolejnictwa jako rozwijającego się rynku, stanowiącego ważny element polskiej gospodarki. Miesięcznik wspiera idee liberalizacyjne i prorozwojowe w tym sektorze. Treść "Rynku Kolejowego" to przede wszystkim analizy, opinie, reportaże, relacje, rozmowy z przedstawicielami branży, czy felietony.

 


rkRynek-kolejowy.pl
www.rynek-kolejowy.pl

Portal informacyjny poświęcony aktualnym wydarzeniom na polskim i europejskim rynku kolejowym oraz wszelkim informacjom związanym z działalnością branży transportu szynowego w Polsce. Większość artykułów porusza tematykę biznesową, ukazując kolej jako ważny element systemu transportowego, jak również kluczową część polskiej gospodarki. Portal uwzględnia również problemy społeczne powiązane ze wspomnianą problematyką. Jeden z najpopularniejszych portali branżowych w naszym kraju.

 


 

rynekiRynek Infrastruktury.pl
www.rynekinfrastruktury.pl

Portal "Rynek Infrastruktury" to źródło informacji o kluczowych elementach polskiej gospodarki: drogach, kolei, lotniskach, portach, telekomunikacji, energetyce, prawie i polityce, wzmocnione eksperckimi komentarzami kluczowych analityków. Główną ideą stojącą za pomysłem stworzenia tej witryny był fakt, iż za pojęciem infrastruktury kryje się współzależność wszystkich uczestników tego sektora gospodarki: infrastruktury kolejowej i drogowej, dostawców energii i wykonawców robót w infrastrukturze, operatorów telekomunikacyjnych i przewoźników pasażerskich. Buduje ona wartość w postaci synergii, którą portal przedstawia i analizuje.


 

logoooooSpedycje.pl
www.spedycje.pl

Jeśli interesuje Cię sektor branży TSL, to w portalu www.spedycje.pl  znajdziesz o nim wszystko: aktualności i wydarzenia w branży, w firmach w niej działających i na jej rzecz; przegląd prasy branżowej porady dla spedytorów, logistyków, ale także kierowców i pracowników magazynów; słowniki pojęć spedycyjno - logistycznych;  incotermsy i dokumenty spedycyjne,  analizy, rankingi i badania rynkowe, a także nowinki naukowe i projektowe oraz produkty oferowane Twojej firmie informacje techniczne i dane statystyczne dotyczące handlu zagranicznego; wspólnie z naszymi partnerami, największymi "organizatorami na rynku pracy" przedstawiamy bogatą ofertę dla poszukujących pracy i dla tych, którzy szukają pracowników.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, kim jest nasz czytelnik zajrzyj do naszej sondy. Uporządkowane informacje pozwalają łatwo poruszać się po serwisie, a nowoczesna grafika nie zmęczy oka nawet po długim czasie czytania i przeglądania portalu. Na naszej stronie znajdziesz także linki do wszystkich działających w otoczeniu środowiska spedytorów i logistyków organizacji i stowarzyszeń, a także organów administracji państwowej i Unii Europejskiej.