Najnowsze wydania

testowa góra

Nowy punkt serwisowy w Suwałkach

SuwaBki wizualizacjaJuż wkrótce do sieci serwisowo-sprzedażowej Grupy DBK dołączy nowy obiekt w Suwałkach. Prace ziemne zostały rozpoczęte, zaś planowane uruchomienie stacji przewidziano na II kwartał 2018r.

 

Nowoczesny serwis powstaje w Suwałkach w woj. podlaskim w doskonałej lokalizacji przy międzynarodowej trasie Via Baltica. Już w przyszłym roku odbędzie się jego otwarcie jako 22-ego oddziału sieci DBK Truck Center. W ramach autoryzacji serwis będzie świadczył naprawy gwarancyjne pojazdów ciężarowych i dostawczych marki DAF oraz IVECO, autobusów VDL Bus&Coach oraz naczep KÖGEL, natomiast naprawy pogwarancyjne i powypadkowe będą oferowane dla wszystkich marek pojazdów. Ponadto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rozwijającego się rynku w tym regionie, w obiekcie powstanie punkt sprzedażowo-obsługowy DBK Rental - krótko- i długoterminowy wynajem pojazdów użytkowych oferowany przez Grupę DBK. Wśród pojazdów dostępnych we flocie do wynajmu pojawią się m.in. ciągniki siodłowe, naczepy, chłodnie, cysterny i nowość w ofercie – pojazdy dostawcze.


Serwis zostanie wyposażony w 5 stanowisk przejazdowych o długości 28m, a wśród nich znajdzie się najnowocześniejsza linia diagnostyczna składająca się z rolkowego urządzenia do pomiaru sił hamowania, płyty do badania zbieżności wstępnej oraz szarpaka do precyzyjnego określenie luzu w układzie zawieszenia. Nie zabraknie również systemu centralnej dystrybucji i monitorowania rozchodów materiałów smarnych renomowanego szwedzkiego producenta firmy ORION, który zapewni sprawne wykonywanie przeglądów okresowych. W celu wykonywania skomplikowanych usług blacharskich zostanie zainstalowana specjalistyczna rama kotwiąca, która umożliwi skuteczną naprawę ram i kabin samochodów ciężarowych. Ponadto odrębne pomieszczenie o powierzchni 70m2, wyposażone w obrotowe stojaki, umożliwi wykonywanie zaawansowanych napraw głównych podzespołów pojazdów (silników, skrzyń biegów, osi). Ze względu na obsługę wielu marek pojazdów ciężarowych i dostawczych powstanie również dobrze zaopatrzony magazyn części zamiennych o powierzchni ponad 400m2. Poza szeroką ofertą komponentów dla marek DAF, IVECO, czy KÖGEL, w ofercie pojawią się również produkty TRP z przeznaczeniem do wszystkich marek pojazdów. Przy obiekcie zostanie przygotowany utwardzony parking dla 50 zestawów.


Zgodnie z filozofią „Total Care” w oddziale będą dostępne wszystkie produkty i usługi Grupy DBK, które umożliwią kompleksową obsługę każdego klienta z sektora TSL. W DBK Truck Center Suwałki, oprócz wspomnianych usług serwisowych, pojawią się takie usługi jak: sprzedaż pojazdów ciężarowych DAF, sprzedaż pojazdów IVECO Daily i Eurocargo, sprzedaż naczep KÖGEL, DBK Used - sprzedaż używanych pojazdów ciężarowych i dostawczych, DBK Parts - sprzedaż części zamiennych, w tym punkt sprzedaży TRP, DBK Rental - wynajem pojazdów użytkowych , DBK Financial Services - usługi finansowe (ubezpieczenia i leasing).

Udostępnij