Najnowsze wydania

testowa góra

Maksymalny zasięg - minimum formalności


euroShell karta flotowa zdjecieWedług rocznika statystycznego GUS w 2015 roku w transporcie międzynarodowym przewieziono 337,5 miliona ton ładunków, z czego 61% za pomocą transportu samochodowego
1. Tak znaczący wolumen przewozów drogowych oznacza, że firmy transportowe prowadzące międzynarodowe operacje logistyczne potrzebują sprawdzonych rozwiązań, które pozwolą im pokonać maksymalnie długie trasy, przy minimalnym zaangażowaniu kierowcy i managera floty w obsługę całego procesu.

 

 

 

 

Gdy kierowcy przemierzają długie dystanse i dostarczają towary na terenie całej Europy, szczególnie istotne jest zapewnienie łatwego dostępu do stacji paliw, myjni czy parkingów oraz możliwość sprawnego regulowania opłat za wszystkie wydatki, które pojawiają się na trasie – od opłat drogowych, przez przejazdy tunelami i mostami po pomoc drogową. Z kolei dla menedżera zarządzającego flotą ważne jest bezpieczeństwo i pełna kontrola nad płatnościami oraz prostota rozliczeń.

Dlatego firmy transportowe coraz chętniej sięgają po karty flotowe, które nie tylko integrują wszystkie wydatki związane z transportem i zapewniają maksymalny dostępu do wszelkiego rodzaju usług niezbędnych w trasie, ale również ułatwiają formalności i ograniczają je do niezbędnego minimum.

Europa na jednej karcie

Przykładem takiego rozwiązania jest karta flotowa euroShell, która umożliwia bezgotówkowe płatności za paliwo, opłaty drogowe (m.in. w Polsce za viaTOLL oraz autostrady A1, A2, A4), myjnie, zakupy na stacjach czy pomoc drogową (obejmującą naprawy mechaniczne i holowanie) w 40 krajach w Europie. Karta  jest akceptowana na 22 000 stacji paliw, z których łącznie prawie 2 500 jest przeznaczonych dla transportu ciężarowego (wysokie zadaszenie, przestronne parkingi, zaplecze sanitarne).

 

Formalności w jednym miejscu

Jak przekonuje Shell, precyzyjną kontrolę i analizę wydatków ułatwia platforma internetowa Shell Card Online, gdzie menedżer ma dostęp do wszystkich zrealizowanych transakcji i w ten sposób może zweryfikować czy dany pojazd nie zuzywa zbyt dużej ilości paliwa lub czy nie doszło do ewentualnych nadużyć. Shell zwraca również uwagę na odroczony termin płatności oraz zwrot VAT za paliwo z transakcji zagranicznych w 24 krajów europejskich oraz za opłaty drogowe. Klienci otrzymują z każdego kraju tylko jedną fakturę, co usprawnia zarządzanie kosztami i przyspiesza zwrot podatku VAT. Ponadto z kartą euroShell możliwy jest zwrot akcyzy z zakupionego oleju napędowego w jednym z 6 państw europejskich: Belgii, Francji, Słowenii, Włoch, Hiszpanii oraz Węgier.

- Odzyskiwanie VAT-u to czasochłonny i skomplikowany proces – dlatego wszelkie formalności z tym związane załatwiamy, często w różnych językach, w imieniu naszych klientów. Dzięki temu oszczędzają nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim czas, który mogą poświęcić na zdobywanie nowych kontraktów i rozwój swojego biznesu – przekonuje Robert Karolczak, Marketing Manager Poland, Baltics & Ukraine Commercial Fleet.

 

 

Udostępnij