Najnowsze wydania

testowa góra

KH-KIPPER na targach STEINEXPO

KH-KIPPER zabudowa W1MVW dniach 30.08-02.09.2017 odbędą się Międzynarodowe Pokazy Targów Przemysłu Materiałów Budowlanych STEINEXPO. Impreza organizowana jest na terenie największej w Europie kopalni bazaltu w niemieckiej miejscowości Homberg. Od innych targów STEINEXPO odróżniają dynamiczne pokazy maszyn i urządzeń odbywające się w warunkach zbliżonych do naturalnych. W tym roku na liście wystawców po raz pierwszy znajdzie się polski producent zabudów na samochody ciężarowe - firma KH-KIPPER.

 

 

Firma zaprezentuje w strefie pokazów statycznych najnowszy model zabudowy kopalnianej W1MV na pięcioosiowym podwoziu VOLVO. Nowy produkt miał swoją premierę na majowych Targach Autostrada-Polska w Kielcach i w czerwcu na Targach Mining Word w Moskwie. Teraz producent chce pokazać go po raz pierwsze w Niemczech.

 

Zabudowę W1MV zaprojektowano do transportu w kopalniach. Przy ekstremalnych warunkach eksploatacyjnych, pod wpływem materiałów o dużej frakcji, taki sprzęt narażona jest na szybkie zużycie. Zabudowa wykorzystywana do transportu urobku z miejsca wydobycia do kruszarki, po odpowiednim przygotowaniu drogi transportowej może z powodzeniem zastąpić wozidło. Jak przekonuje producent, uniwersalna wywrotka na podwoziu ciężarowym doskonale sprawdza się nie tylko w obrębie kopalni, ale również na drogach publicznych przemieszczając się pomiędzy kopalniami.

Głównym motywem powstania nowego modelu zabudowy mają być rosnący koszty transportu. Jak informuje producent, większą ładowność uzyskano dzięki zmniejszeniu wagi skrzyni. Wyeliminowanie niepotrzebnych elementów konstrukcji zwiększyło także jej sprężystość, wydłużyło okres trwałości i zmniejszyło ilość uszkodzeń konstrukcji spowodowanych załadunkiem dużych odłamków skalnych. Obniżenie środka ciężkości całego pojazdu nie pozostaje bez wpływu na większą stabilność przy wyładunku materiału ze skrzyni. 

 

 

Udostępnij