Najnowsze wydania

testowa góra

Dometic zwycieżył we wszystkich kategoriach

Dometic CoolAir RTX 1000Pod koniec roku jedna z dużych, węgierskich firm transportowych Waberer's zorganizowała test terenowy klimatyzatorów postojowych. Wzięli w nim udział czterej wiodący producenci klimatyzatorów. Urządzenia zamontowano na dwóch modelach ciężarówek o różnych wielkościach kabin (DAF XF i MB Actros). 

 

 

 

 

 

Przez dwa dni klimatyzatory poddawane były realnym warunkom użytkowania przy ekspozycji na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, w temperaturze otoczenia wynoszącej 33-34 stopnie Celsjusza. 

 

Jak informuje prodeucent, klimatyzator postojowy Dometic ColorAir RTX 1000 wygrał test we wszystkich kategoriach. Najszybciej obniżył temperaturę w oba dni i w obu pojazdach, jako jedyny obniżył temperature do zadanej w oba dni i w obu pojazdach, jako jedyny utrzymywał temperaturę odpowiednią do dobrego odpoczynku kierowcy, a także jako jedyny przez cały czas i w obu pojazdach utrzymywał temperaturę przy dolnej leżance poniżej temperatury otoczenia. Pondato przez najdłuższy czas pracował przy zachowaniu zadanej temperatury i wykazał najniższe zużycie energii w każdym momencie testu.

Udostępnij