Najnowsze wydania

testowa góra

Profesjonalnie od najmłodszych lat

Profesjonalni Kierowcy na Kids Camp - obraz nr 1W Serocku pod Warszawą ekipa "Profesjonalnych kierowców" spotkała się z uczestnikami kolonii dziecięcej Kids Camp. Najmłodsi mieli okazję w praktyce przekonać się na czym polega praca kierowcy, przejechać się nowoczesnym ciągnikiem siodłowym i wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami.

 

 

 

Akcja CSR "Profesjonalni kierowcy" organizowana jest przez firmy: Volvo Trucks, Renault Trucks, Wielton, Ergo Hestia i Michelin. W jej remach przeprowadzane są zarówno szkolenia dla dorosłych, jak i dla najmłodszych. Przykładem drugiego rodzaju było spotkanie z uczestnikami kolonii Kids Camp. 

 

- Project Management Kids Camp (PMKC) to charytatywna inicjatywa Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia PMI Poland Chapter, skierowana do dzieci z domów dziecka oraz dzieci pochodzących z rodzin o niskim statusie materialnym. Jej celem jest organizacja letniego, dwutygodniowego obozu, w trakcie którego dzieci mają okazję poznać ideę zarządzania projektami zgodną ze standardami PMI, przedstawioną w sposób przystępny i dostosowany do wieku odbiorców - mówi Piotr Korolko z Volvo Finacial Servies, który jednocześnie jest wolontariuszem Project Management Institute, organizatora tegorocznego obozu w Serocku (woj. mazowieckie).

 

Warto zaczynać naukę u podstaw

Jedną z największych atrakcji tegorocznych kolonii było spotkanie z ekipą "Profesjonalnych kierowców", która 27 lipca przywiozła do Serocka nowoczesne ciągniki siodłowe Volvo i Renault. Instruktorzy pokazali dzieciom wnętrze i elementy wyposażenia pojazdów, po czym zabrali wszystkich na przejażdżkę po okolicy.

 

- Już od najmłodszych lat chcemy uświadamiać dzieciom, że praca kierowcy jest niezwykle ważna, odpowiedzialna i ciekawa. Dlatego zabraliśmy do Serocka nasze najnowocześniejsze pojazdy i doświadczonych instruktorów, którzy w przystępny sposób wprowadzili najmłodszych w tajniki tego zawodu. Uśmiechy uczestników obozu to dowód na to, że nasza ekipa doskonale poradziła sobie z tym zadaniem - mówi Michał Proc, dyrektor ds. rozwiązań biznesowych w Volvo Group Trucks Poland.

 

- Najbardziej podobały mi się silniki i to w jaki sposób panowie opowiadali o działaniu pojazdu. Dziś wiem ile waży ciężarówka i ile może jechać na godzinę - mówi z kolei jeden z uczestników kursu. 

 

Oprócz krótkiej lekcji praktyczno-teoretycznej organizatorzy przygotowali dla dzieci ciekawe konkursy i upominki w postaci piłek, modeli ciężarówek, termosów i innych gadżetów.

 

- Cieszymy się, że dzieciom spodobała się nasza inicjatywa. Wiele z nich na zakończenie zapewniało, że w przyszłości będzie chciało zostać zawodowym kierowcą. Zasialiśmy ziarno i kto wie, może dzięki akcjom takim jak ta w Serocku, w przyszłości uda się zebrać plony - podsumowuje Michał Proc.

 

Szkolenia trwają w całej Polsce

Profesjonalni kierowcy” to akcja społeczna organizowana przez pięć firm związanych z branżą transportową - Volvo Trucks, Renault Trucks, Wielton, Ergo Hestia i Michelin. Jej celem jest bezpłatne szkolenie kierowców, którzy mają już prawo jazdy kategorii C+E, ale potrzebują praktyki i chcą podnieść swoje kwalifikacje. Osoby, które ukończą szkolenie i otrzymają certyfikat „Profesjonalnego kierowcy” trafią do bazy, do której mają dostęp potencjalni pracodawcy - firmy transportowe i logistyczne.

 

Od początku kwietnia odbyło się już 11 szkoleń w różnych częściach Polski - w podwrocławskiej Długołęce, Poraju pod Częstochową, Nowym Sączu, Kędzierzynie-Koźlu, Świdniku, Rzeszowie, Zielonej Górze, Siedlcach, Kutnie, Płocku i Malborku. Wzięło w nich udział ponad 250 młodych kierowców. Jak mówią organizatorzy, wielu z nich przyjechało nawet z drugiego końca Polski. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak bezpiecznie prowadzić samochód ciężarowy, jak przygotować go do drogi, zabezpieczyć ładunek, czy manewrować 40-tonowym zestawem. Pooznali przepisy dotyczące czasu pracy kierowców i odbyli zajęcia z pierwszej pomocy.  

 

 

 

Profesjonalni_Kierowcy_na_Kids_Camp_-_obraz_nr_1.jpgProfesjonalni_Kierowcy_na_Kids_Camp_-_obraz_nr_2.jpgProfesjonalni_Kierowcy_na_Kids_Camp_-_obraz_nr_3.jpgProfesjonalni_Kierowcy_na_Kids_Camp_-_obraz_nr_4.jpg

 


AdmirorGallery 4.5.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Udostępnij