Najnowsze wydania

testowa góra

Huczne obchody 70-lecia Volkswagena T1

Volkswagen T1 - obraz nr 1Z okazji 70-lecia modelu T1 niemieckiej marki Volkswagen w dniach 2-3 sierpnia 2017 r. w Wolsburgu odbędzie się Bulli Summer Festiwal. Na osoby, które w tych dniachpojawią się w Allerparku, czekać będą m. in. liczne koncerty, ekspozyacja samochdów, czy wielkiej parada Volksawagenów T. W konwoju, którzy przejedzie 6 sierpnia z Wolsburga do fabryki w Hanowerze, ma wziąc udział ponad 300 aut.

 

 

 

Przed bramami zakładu w Stöcken planowana jest na zakończenie  plenerowa impreza z udziałem gości z całego świata. O oprawę muzyczną zadba hanowerska grupa popowa Marquess, wokalistka Jea or zespół dj-ów Adaptiv. Wstęp na festiwal i imprezę końcową jest wolny.

 

Wśród uczestników parady, oprócz przedstawicieli Volksawagena,  znajdą się gwiazdy kina i telewizji oraz nadburmistrz Hanoweru - Stefan Schostok. Konwój historycznych aut ma nawiązywać do wydarzenia z 1956 roku, kiedy produkcję modelu T1 przeniesiono własnie do stolicy Dolnej Saksonii, gdzie Volkswagen Transporter produkowany  jest do dzisiaj.

 

70-lecie Volkswagena T1 świętować będą także fani z Polski. Na festiwal wybiera się grupa ponad 70 osób w 27 samochodach z rodziny T. Piętnastu uczestników otrzymało zaproszenie na Bulli Summer Festival, wygrywając organizowany przez Volkswagena konkurs na Facebook-u. Zwyciężyły najciekawsze i najbardziej wyjątkowe historie, związane z jubileuszowym modelem. Pozostałe załogi to wierni fani marki, regularni bywalcy zlotów. Wszystkie załogi stworzą wspólnie „Team Poland”. Na uczestników z naszego czekać będzie specjalna strefa, przygotowana przez polskiego importera marki Volkswagen Samochody Użytkowe.

 

 

Udostępnij