Najnowsze wydania

testowa góra

NAVECO - spółka joint venture z udziałem IVECO otwiera nowy zakład produkcyjny w chińskim Nankinie

Naveco-New-Daily-Off-line-Ceremony 2W Qiaolin (Nanikn) otwarto nowy zakład produkujący lekkie pojazdy użytkowe, skrzynie biegów i silniki. Po zainwestowaniu przez spółkę NAVECO 1,8 miliarda RMB w przeniesienie i zmianę konfiguracji produkcj,i nowy zakład należy do najbardziej zaawansowanych technologicznie obiektów wytwarzających pojazdy użytkowe w Chinach. Wdrożono tam procedury i procesy oparte na standardach World Class Manufacturing (WCM) stosowanych przez CNH Industrial.

 

 

NAVECO, parytetowa (50:50) spółka joint venture utworzona przez IVECO i SAIC z myślą o produkcji i sprzedaży lekkich pojazdów użytkowych, skrzyń biegów i silników otworzyła nowy zakład produkcyjny w chińskim Qiaolin (Nankin) w prowincji Jiangsu. Podczas ceremonii otwarcia NAVECO dokonano uroczystego uruchomienia linii montażowej nowego China Daily.

 

W uroczystości wzięli udział: Pierre Lahutte, prezes marki IVECO, Stefano Pampalone, dyrektor ds. operacyjnych CNH Industrial w regionie Azji i Pacyfiku, Yu Jianwei, wiceprezes SAIC Motor i członek zarządu NAVECO oraz Feng Yuan, zastępca dyrektora generalnego Commercial Vehicle Business Division, SAIC Motor. Obecny był również Stefano Beltrame, Konsul Generalny Włoch w Szanghaju.

 

Zakład produkcyjny o całkowitej powierzchni 843 000 metrów kwadratowych (w tym 250 000 powierzchni zadaszonej) zwiększy zdolności produkcyjne spółki NAVECO do 100 000 pojazdów rocznie. Obiekt spełnia światowe normy w zakresie ochrony środowiska. Zastosowano w nim rozwiązania umożliwiające odzyskiwanie energii, takie jak: system fotowoltaiczny oraz system pozwalający na wykorzystanie deszczówki i wody przemysłowej. Wpływ na środowisko ograniczono dzięki wdrożeniu takich procedur jak: spalanie gazu z odpadów przemysłowych (TNV), wykorzystanie deszczówki i oczyszczanie ścieków. Wprowadzając w obiekcie zrównoważone technologie i procesy, spółka NAVECO miała na celu obniżenie zużycia energii o 30% i zwiększenie wartości produkcji o 25%.

 

W nowym zakładzie wdrożono procedury i procesy oparte na standardach World Class Manufacturing (WCM) stosowanych przez CNH Industrial. System produkcji WCM pozwala na wyeliminowanie odpadów i strat oraz ograniczenie do zera liczby usterek i wypadków, co umożliwi obniżenie poziomu zapasów i wdrożenie systemu „dostawy na czas”. Metodykę WCM opracowano z myślą o efektywnym zarządzaniu operacjami przemysłowymi i zapewnieniu elastyczności pozwalającej na szybkie reagowanie na zmieniający się popyt.

 

Zoptymalizowane zostały przepływy logistyczne i organizacja miejsca pracy zakładu w Qiaolin. Produkcja podstawowych komponentów, takich jak: silniki, zawieszenia i skrzynie biegów, odbywa się w jednej lokalizacji w celu maksymalnego zwiększenia efektywności. Ponadto produkcja silników została niemal w całości zautomatyzowana. Znaczną powierzchnię obiektu zajmuje dział rozwoju produktów i instalacji zabudów.

 

Wysoki stopień automatyzacji procesów w zakładzie ułatwia zapewnienie wysokiego poziomu jakości, produktywności i bezpieczeństwa. Wysoka precyzja spawania to efekt wykorzystania 130 robotów pracujących na nowoczesnym, elastycznym stanowisku spawalniczym. W nowej zrobotyzowanej prasowni wykorzystuje się technologię cięcia laserowego 3D.

 

Wysokiej jakości proces lakierowania stosowany na nowoczesnej linii lakierniczej - w tym zaawansowany proces przygotowania, lakierowanie zanurzeniowe, w pełni zrobotyzowane nakładanie 3 warstw lakieru oraz natryskiwanie na podwozie dodatkowej warstwy ochronnej PCV doskonale zabezpiecza nadwozie i gwarantuje doskonałe wykończenie kabiny. Ostatni etap procesu produkcyjnego odbywa się w obszernej i nowoczesnej hali montażowej.

 

- Dzisiejsza uroczystość to ważny kamień milowy w historii firmy IVECO oraz naszego partnerstwa w Chinach w ramach spółki NAVECO. Czwartą dekadę naszej obecności i partnerstwa rozpoczynamy od zainwestowania w ramach spółki NAVECO kwoty 1,8 miliarda RMB w otwarcie całkowicie nowego obiektu produkcyjnego. Nowy China Daily i nowo otwarty zakład to dowód naszego dążenia do wprowadzenia na rynek chiński produktu o najwyższej jakości. Dzięki wdrożeniu metodyki World Class Manufacturing kluczowym aspektem wszystkich operacji wykonywanych w zakładzie jest jakość i zrównoważony rozwój. Nowy obiekt odegra niezwykle istotną rolę w strategii wspierania procesu wdrażania zrównoważonego transportu i produkcji w Chinach - powiedziałł Pierre Lahutte, prezes marki Iveco.

 

IVECO w Chinach: długa historia sukcesu

Historia obecności firmy IVECO w Chinach sięga roku 1986, w którym spółka Nanjing Automobile Corporation (NAC) uzyskała licencję na produkcję IVECO Daily. Firma IVECO była pierwszym europejskim producentem, który nawiązał współpracę z lokalnym producentem pojazdów użytkowych. Od tego czasu w Chinach marka IVECO stała się synonimem bezpiecznych i wydajnych pojazdów użytkowych, a z czasem oferta NAVECO Daily została uzupełniona o europejską wersję Daily i pojazdy o większej ładowności cenione przez wyspecjalizowanych odbiorców.

 

Spółka NAVECO z siedzibą w Nankinie zatrudnia około 3200 osób i działa poprzez sieć składającą się z 8 centrów regionalnych obsługujących 119 salonów dealerskich i 349 punktów serwisowych na terenie całego kraju.

 

NAVECO konkuruje na zmieniającym się rynku furgonów i w roku 2016 sprzedała w Chinach łącznie 365 000 pojazdów. W podsegmencie pojazdów zaprojektowanych „w stylu europejskim”, który zgodnie z oczekiwaniami będzie się rozwijał w związku z rosnącymi oczekiwaniami dotyczącymi efektywności i komfortu, NAVECO posiada 25,9-procentowy udział w rynku.

 

Naveco-New-Daily-Off-line-Ceremony 2

Udostępnij