Najnowsze wydania

testowa góra

Bosch zapytał kierowców o ich opinie na temat samochodów autonomicznych

logoBoschPonad 60% kierowców wykorzystałby czas podczas jazdy autonomicznym samochodem na obserwowanie otoczenia za oknem i rozmowę z pasażerami. Z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Bosch w sześciu krajach – Brazylii, Chinach, Niemczech, Francji, Japonii i USA – wynika, że w kontekście automatyzacji jazdy, kierowcy są szczególnie zainteresowani oddaniem kontroli nad samochodem podczas parkowania lub w czasie jazdy w korkach.

 

W badaniu wzięło udział 1000 osób w wieku powyżej 16 lat. Uczestnicy zostali wybrani na podstawie kryteriów określonych przez firmy Bosch oraz Lightspeed Research. Większość badanych kierowców wykorzystałaby czas, w którym samochód sam jedzie, na podziwianie widoków za oknem (63 procent) oraz na rozmowę z pasażerami (61 procent).

 

Więcej komfortu i mniej stresu za kółkiem
Uczestnicy badania wyrazili nadzieję, że zautomatyzowana jazda oznaczać będzie większą wygodę i znacznie mniej stresu za kierownicą. Samochód przyszłości – który całkowicie zwolni kierowców z potrzeby prowadzenia, obsługiwania pedału gazu i hamulca – jest przede wszystkim uważany za potrzebny na długich dystansach (67 procent) i w podróży wakacyjnej (61 procent). Większość badanych oczekuje znacznego wzrostu wygody (68 procent) i bezpieczeństwa (60 procent) w wielu codziennych sytuacjach, takich jak np. poszukiwanie miejsc parkingowych w miastach. W wyniku badania powstał interesujący ranking najbardziej pożądanych funkcji zautomatyzowanej jazdy. Szczególnie często wymieniane było samo parkowanie (65 procent), wyszukiwanie miejsc parkingowych w obszarach śródmiejskich (60 procent) i bezstresowa jazda w korkach (59 procent).

 

Więcej czasu na wypoczynek
Zrelaksuj się, usiądź, spoglądaj przez okno i ciesz się widokami – tak większość kierowców postrzega alternatywę dla ciągłej koncentracji za kierownicą. 63 procent badanych powiedziało, że chciałoby się zrelaksować w czasies gdy ich samochód jedzie sam. Równie ważne dla respondentów było uzyskanie większej ilości czasu na rozmowy z pasażerami. Ponad połowa (54 procent) uczestników badania wyraziła opinię, że samochody autonomiczne, dzięki ich funkcjom, są atrakcyjniejsze. Szczególnie dla mężczyzn, nowe technologie są najważniejszym argumentem przy zakupie nowego samochodu. 52 procent z nich twierdzi, że technologia wykorzystywana w autonomicznych autach, zwiększy ich zainteresowanie kupnem nowego pojazdu, a im kierowca młodszy, tym zainteresowanie zakupem jest większe.

 

Bosch_zapytał_kierowców_o_ich_opinie_na_temat_samochodów_autonomicznych_-_obraz_nr_1.jpgBosch_zapytał_kierowców_o_ich_opinie_na_temat_samochodów_autonomicznych_-_obraz_nr_2.jpgBosch_zapytał_kierowców_o_ich_opinie_na_temat_samochodów_autonomicznych_-_obraz_nr_3.jpg

 

 

 

 

 


AdmirorGallery 4.5.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Udostępnij