Najnowsze wydania

testowa góra

Znamy najlepszy zespół serwisowy Scania w Polsce

Scania Top Team 2017 1„Old Boye Top Timu”, drużyna składająca się z mechaników i doradców serwisowych z krakowskiego oddziału Scania Polska zdobyła największą liczbę punktów i wygrała tegoroczną edycję konkursu Top Team.

 

Top Team, to konkurs rozgrywany cyklicznie na wszystkich rynkach, na których obecna jest Scania. W tym roku do udziału w lokalnej, polskiej edycji konkursu zgłosiło się 26 drużyn serwisowych Scania. W wyniku eliminacji do finału przeszło 6 zespołów: po dwa z autoryzowanych dilerów Scania: firmy Hołowińscy-Scanserwis i firmy Scan-Partner, jeden z oddziału Scania Polska S.A. w Poznaniu oraz zespół Scania Polska S.A. z Krakowa.

 

Tematem przewodnim tegorocznej edycji były zrównoważone systemy transportowe. Konkurs finałowy składał się z pięciu zadań, w których uczestnicy musieli wykazać się nie tylko szeroką wiedzą teoretyczną na temat produktów i procedur wewnętrznych Scania, ale także rozwiązać zadania praktyczne. Uczestnicy mieli do rozwiązania trzy zadania praktyczne, jedno związane ze znajomością warsztatowych systemów informatycznych oraz test wiedzy. W ramach zadań praktycznych finaliści musieli znaleźć i usunąć zasymulowane usterki w pojeździe Scania nowej generacji, modelu Scania serii R oraz skrzyni biegów Scania GRS905R.

 

Wyniki na medal

 

Oprócz zespołu z Krakowa, miejsca na podium zajęły również drużyny: „Poznań”, czyli zespół Scania Polska S.A. oddział Poznań, warsztat w Tarnowie Podgórnym (2. miejsce) oraz „El resto de la banda”, reprezentująca firmę Hołowińscy-Scanserwis sp. z o.o., autoryzowanego dilera Scania z Włocławka (3. miejsce).

 

Pozostałe drużyny biorące udział w finale to: GANg Kfiatka (Hołowińscy-Scanserwis, Bydgoszcz) oraz dwie drużyny Scan-Partner sp. z o.o. ze Rzgowa – Scanpartner I i Scanpartner II.

 

„Rywalizacja w tegorocznej edycji była jak zwykle emocjonująca, ponieważ zwycięska drużyna reprezentuje Polskę w kolejnych etapach konkursu na poziomie europejskim i światowym. Już eliminacje do konkursu pokazały, że wszystkie drużyny reprezentują bardzo wysoki poziom umiejętności praktycznych oraz wiedzy merytorycznej"  komentuje Piotr Piskorek, kierownik Scania Academy Polska odpowiedzialny za organizację konkursu Scania Top Team w Polsce.

 

Konkurs Top Team został zorganizowany po raz pierwszy pod koniec lat 80. w Szwecji. Jest przeprowadzany w całej, globalnej sieci serwisowej Scania i stanowi ważny element rozwoju jej pracowników. Polska sieć Scania odniosła duże sukcesy w międzynarodowych finałach Top Team. W 2005 roku zespół z Nadarzyna zajął II miejsce podczas Finału Międzynarodowego w Stambule, a w 2007 roku mechanicy z serwisów dilera Scania, firmy Hołowińscy–Scanserwis zostali laureatami światowego finału Top Team.

 

Scania Top Team 2017 2Zwyciezcy Top Team 2017

Udostępnij