Najnowsze wydania

testowa góra

Nowość - opona Hakka Truck Steer

Nokian Hakka Truck Steer 02Od momentu wprowadzenia na rynek wielofunkcyjnej całorocznej opony do samochodów ciężarowych Nokian Hakka Truck Drive firma wciąż otrzymywała pytania o oponę Hakka Truck Steer. Teraz mamy odpowiedź – seria Nokian Hakka Truck zostanie uzupełniona o nową całoroczną oponę ciężarową Nokian Hakka Truck Steer.

 

Dzięki oponie Nokian Hakka Truck Steer firma Nokian Tyres mogła stworzyć zoptymalizowany zestaw funkcji z myślą o długo- i średniodystansowych oponach na osie prowadzące dostosowanych do wszystkich warunków pogodowych. W rezultacie powstał zupełnie nowy rodzaj opony z wysoką odpornością na zużycie, niskim oporem toczenia oraz odpowiednią przyczepnością zarówno na mokrych, jak i zaśnieżonych drogach. Wszystko to udało się osiągnąć zachowując miły dla ucha, niski poziom hałasu.

 

Przyczepność na każdej nawierzchni

 

„Nokian Hakka Truck Steer obfituje w innowacyjne rozwiązania” – mówi Teppo Siltanen, manager ds. produktu. „Jednym z nich jest całkowicie nowy typ aktywatorów lameli. Ze względu na ich kształt nazwaliśmy je »Oka«, co po fińsku oznacza »cierń«”.

 

Skutecznie działające lamele stanowią jeden z czynników odpowiadających za przyczepność opon Nokian Hakka Steer. „To nowa generacja wzoru bieżnika dostosowanego do wszystkich warunków pogodowych, który otrzymał oznaczenie 3PMSF” – wyjaśnia Siltanen. „Teraz możecie w pełni polegać na swoich oponach przez cały rok”.

 

Pewny przebieg

 

Kolejną istotną kwestią przy wyborze opony jest przebieg. Opona Nokian Hakka Truck Steer została zaprojektowana tak, aby była jak najbardziej trwała. „Po pierwsze, szerszy bieżnik i jego równomierne zużycie pozwalają uzyskać lepszy przebieg” – mówi Teppo Siltanen. „Włożyliśmy także dużo pracy, aby unowocześnić rozwiązania zapobiegające wpadaniu kamyków do bieżnika. Wymyśliliśmy nowy rodzaj schodkowych elementów zabezpieczających przed ich gromadzeniem, które umieściliśmy wzdłuż ścian rowków bieżnika. Przez to osnowa opony jest mniej podatna na uszkodzenia spowodowane przez kamienie”.

 

Ekonomiczny wybór

 

Według Siltanena w poprzednich latach popyt na opony nieustannie rósł. Opona Nokian Hakka Truck Steer jest doskonałą odpowiedzią na to zapotrzebowanie. „Oferuje dużą oszczędność paliwa oraz wiele kilometrów bezproblemowej jazdy po drogach całej Europy i krajów nordyckich” – podsumowuje. „Opona ta ma bardzo zrównoważone parametry. To sprawia, że Nokian Hakka Truck Steer to gwarancja świetnego stosunku jakości do ceny”.

 

Najważniejsze elementy:

 

• Całoroczna opona na osie prowadzące dostosowana do długich i średnich dystansów

• Oznaczenie 3PMSF

• Zwiększona przyczepność dzięki aktywatorom lameli „Oka”

• Dłuższy przebieg dzięki szerokiemu bieżnikowi i jego równomiernemu zużywaniu się

• Mniej nagromadzonych kamyków dzięki nowemu schodkowemu elementowi zabezpieczającemu

 

Dostępność


315/80R22.5 3. kwartał 2017 r.
315/70R22.5 3. kwartał 2017 r.
295/80R22.5 4. kwartał 2017 r.
385/65R22.5 1. kwartał 2018 r.

Udostępnij